Kuhu pöörduda füsioteraapiasse kui Sul on skolioos?

Skolioosiga sügavuti tegelemiseks on oluliselt spetsiifilised teadmised. Skolioosispetsiifilisi füsioteraapia meetodeid ja koolkondi on mitmeid, kuid kõigi eesmärk on üks – ennetada skolioosi progressiooni ning parandada keha sümmeetrilisust ning seda kolmemõõtmeliselt.  

Skolioosispetsiifilist füsioteraapiat (Schroth meetodi baasil) on koolitusena Eestis õpetatud mitmeid kordi, viimati 2022 aprillis. ISST ehk nn saksa koolkonna õppe on läbinud füsioterapeute, arste, treenereid ja isegi lapsevanemaid. Mina olen läbinud Barcelona ehk hispaania koolkonna õppe dr Manuel Rigo käe all. 

Pealinnas tegutsevad terapeudid

Panen siia kirja minu praeguste teadmiste järgi skolioosispetsiifilise füsioteraapiaga tegelevate keskuste/haiglate nimed. Kindlasti ei ole minu info 100% täpne ning ootan rõõmuga kommentaare! Ehk oskate mind täiendada! Eesmärk on suunata inimesed õigete spetsialistide poole.

Enim Schroth kursust läbinud füsioterapeute on Ida-Tallinna Keskhaiglas. Vastuvõtule saab pöörduda läbi taastusraviarsti.

Lisaks on Tallinna Lastehaigla Mustamäe korpuses ning kesklinna polikliinikus olemas mitu spetsialiseerunud füsioterapeuti.

PERHi saab alla 16aastane skolioosidiagnoosiga patsient pöörduda läbi dr Annelii Jürgensoni, kes suunab skolioosispetsiifilist füsioteraapiat valdava spetsialisti poole aadressil Sõle 16. Vanemad kui 16 saavad vastuvõtule pöörduda ka läbi teiste PERHi taastusraviarstide.

Tasulist vastuvõttu pakub näiteks Anastassia Šipilova Füsioteraapia kliinikus.

Meeskonna vastuvõttu (ortopeed, ortoosimeister ja füsioterapeut) pakub Skolioosiselts Katharina. Meeskonna poole pöördutakse peamiselt korsettravi võimalikkuse hindamiseks või määramiseks. Ehk laps on kasvueas ning skolioos on juba väljendunud. Kindlasti võib skolioosiseltsi poole pöörduda ka teiste seotud küsimustega!

Skolioosispetsiifilise füsioteraapia harjutus

Kuhu pöörduda mujal Eestis?

Tartus on mitmeid spetsialiste lastepolikliinikus ning erasektoris on Tartus võimalik pöörduda näiteks Piret Tootsi poole.

Minule teadaolevalt on veel aktiivseid terapeute Põlva haiglas, Viljandi haiglas, Kuressaare haiglas ning Haapsalu Neurorehabilitatsioonikeskuses. Andke märku, kui teate veel mõnda kohta! 🙂 

Täpsem nimekiri ning hea koht, kus infot saada ja jagada on Skolioos Eesti Facebooki grupp, mis on loodud ühendamaks skolioosiga kokkupuutuvaid inimesi.

Kui Sul tekkis küsimusi või mõtteid siis anna mulle julgelt teada mulle kirjutades. 

Loodan, et antud infost oli kasu ning kindlasti annan teada kui olen töölainel tagasi! 

Allkiri